2 травня 2022 р.

Поради психолога: " Способи зняття психоемоційної напруги"

                Комунальний заклад 
   "Дошкільний навчальний заклад № 23
              Вінницької мілької ради"   




   Поради психолога: "Способи зняття                  психоемоційної напруги"

      


Підготувала: 
вихователь гр.6. 
Павловська Ю. В.


Способи зняття психоемоційної напруги

«Подушка-колотушка"
Мета: сприяє усвідомленню конструктивних форм поведінки, проживанню агресії і розслабленню.
Агресія у дитини накопичується поступово і спонтанно вихлюпується, після такого сплеску вона знову стає спокійною і врівноваженою. Якщо дитині дати можливість зігнати агресію на який-небудь об'єкт, то агресивних проявів стане менше. Для цієї мети використовується спеціальна «подушка-калатало». Можна взяти стару велику подушку, диванну важку подушку або використовувати стару наволочку - набити її непотрібними ганчірками. Таку подушку дитина може спокійно бити і штовхати, зганяючи на ній свої негативні почуття. 

"Бої без правил".
Мета: зняття емоційної напруги, сприяє усвідомленню ефективних форм поведінки і м'язовій релаксації.
Ця гра зазвичай дуже подобається дітям, викликає цілу бурю позитивних емоцій, крім цього подушкові бої допомагають дитині виплеснути свою агресію зовні без нанесення фізичної шкоди оточуючим. У бою бере участь двоє дітей або дитина і один із батьків. Зробіть імпровізований канат (підійде білизняна мотузка, скручена в джгут простирадло і т.д) і покладіть у велику наволочку маленьку подушку - вийде знаряддя для подушкового бою. Один учасник встає на канат, а інший повинен за допомогою подушки збити свого супротивника з каната, вивести з рівноваги. Потім міняються місцями.

«Майбутні чемпіони».
Мета: ця гра дозволяє дитині зігнати в ігровій формі на неживий предмет свої агресивні тенденції, свою «енергію кулака».
Багато дітей хочуть стати в майбутньому великими спортсменами, чемпіонами світу та олімпійських ігор. Для цього треба багато тренуватися. Наприклад, маленькі боксери повинні мати хороший удар. Запропонуйте дітям «відпрацювати» його. Для цього вам знадобиться щось велике і м'яке: подушка, диванний пуф, перина і т.ін Майбутній боксер щосили б'є по цій подушці, намагаючись, щоб удар був якомога сильніше і точніше.

«Ліпимо настрій».
Мета: робота з м'яким пластиліном / кінестетичним піском / солоним тістом / глиною / восковим пластиліном дає можливість відреагувати свої почуття, змінити поганий настрій на хороший.
Розминаючи пластилін, дитина ліпить свій поганий настрій і розповідає, від чого настрій зіпсувався. Це дозволяє прожити агресивні почуття. Потім дитині пропонується вибрати кольори, які подобаються і виліпити з них гарний настрій (або розфарбувати глину / солоне тісто в кольори свого гарного настрою).

«Тварина в лісі»
Мета: зняття емоційної напруги.
Вправа виконується на килимі. Пропонуємо дитині уявити будь-яку тварину в лісі. І просимо дитину показати в образі цієї тварини три настрої: злість - спокій - радість. Спочатку вона показує, як тварина злиться - потім, як вона заспокоюється і як радіє. Можна це робити під музичний супровід: «Чарівні голоси природи»: «Малюк в лісі», «Малюк біля річки», «Малюк і пташки» і ін. (З метою зняття емоційної напруги, сприяє особливому емоційному настрою)

"Ти сонечко"
Мета: усвідомлення конструктивних форм поведінки і м'язова релаксація, створення гарного настрою. Найкраще цю вправу виконувати після вправ на відреагування негативних почуттів.
Запропонуйте дитині побути сонечком. «Уяви, що ти сонечко і ти бачиш маленького безпорадного звіра (можна дати в руки м'яку іграшку) .. Витягни долоньки, уяви що твої руки - це промінчики, потримай на долоньках маленького звірка, зігрій його своїм теплом. Тепер склади долоньки, сховай в них звірка, приклади долоньки до грудей, заспокой його, скажи йому на вушко добрі, ласкаві слова ».
Якщо ви відчуваєте в собі цей ресурс, ви можете пограти з дитиною в цю гру так, як ніби сонечко - це ви, а перелякане дитинча - ваша дитина. Уявіть, що це ваші руки - промінчики, обійміть, заспокойте, скажіть своїй дитині на вушко добрі, ласкаві, теплі слова.

«Я - дерево, ти - дерево»
Мета: підвищення у дитини впевненості в собі, в своїх силах, сприяє внутрішньому спокою. Найкраще цю вправу виконувати після вправ на відреагування негативних почуттів. Уявіть, що ви і ваша дитина - маленьке насіння дерева, які потрапили в родючий грунт. Сядьте на підлогу навпочіпки, обхопіть голову руками, закрийте очі. Ви - насіння, з яких скоро виростуть великі дерева. Починайте повільно рости, відчуйте, як ви пускаєте коріння, відчувайте, що витягується ваше тіло як стовбур дерева і розкриваються руки, як крона дерева. Поворухніть пальчиками, як ніби вітер грає листям в кроні вашого дерева. Відчуйте, як ваші ступні спираються на підлогу, у вас міцне коріння, проговоріть вголос «я могутнє, міцне дерево, у мене сильне коріння, у мене широка крона, у мене багато листя». Попросіть повторити цю фразу вашу дитину. Після виконання вправи запропонуйте дитині намалювати і назвати дерево, яким вона себе уявила.

 «Лабіринт»
Мета: проживання страхів, тривог, зняття емоційної напруги.
 Створіть для дитини ігровий простір, використовуючи звичайні побутові предмети. Дайте завдання дитині пройти в лабіринт і потрапити в центр і навпаки - знайти вихід з центру і пройти іншим шляхом. Розставте предмети так, щоб дитина могла:
піднятися і зістрибнути зі стільця;
проповзти під столом; накритим до підлоги простирадлом,
обійти шафу; ліжко і т.д.
перестрибнути доріжку (килимок);
тихенько прокрастися між двох диванних подушок (будь-яких інших предметів)
сховатися в центрі лабіринту під плед (покривало). Побути в центрі в безпеці і йти на вихід, але вже іншим шляхом.

Иконникова Евгения

Немає коментарів:

Дописати коментар