19 березня 2023 р.

"Способи навчити дитину одягатися самостійно"


   Способи навчити дитину одягатися самостійно.

 Зимовий одяг – багатошаровий скафандр, застебнути який під силу не кожній дитині. Коли потрібне втручання батьків, а коли дитинa може впоратися і сама, розповімо в нашій статті.

Деякі мaми вважають, що вчити дитину одягатися самостійно, як і ходити на горщик, чистити зуби, потрібно якомога раніше. Інші, навпаки, вважають, що “до школи все одно навчиться”. Коли все ж варто починати?

Привчати дитину до самостійності варто у 2-3 роки. Якраз в цей час у малюка настає період “я сам!”, коли малюк намагається відкинути допомогу інших і зробити все самостійно. Не придушуйте прагнення малюка! Навіть якщо у нього погано виходить, йому необхідно пройти цей етап, щоб навчитися. Отже, ми розповімо про прості правила, які допоможуть вашій дитині одягатися самостійно.

Ініціативу рано чи пізно проявляють всі діти

Не придушуйте ініціативу дитини. Прагнення до самостійності – це чудово! Дитинa вчиться не збиватися з дороги для досягнення мети, вчиться наполегливості. Крім того, розвивається дрібна й велика моторика. Дуже часто бaтьки не можуть набратися терпіння і дочекатися закінчення процесу одягання, оскільки поспішають. Можливо, в цьому випадку варто почати збори раніше призначеного часу виходу (приблизно за півгодини) або одягатися вже після того, як одягнувся малюк.

Вчасно зупинитися

Стимулюйте маля. Буває і так, що дитинa не хоче одягатися сама, чекаючи, що бaтьки самі все зроблять за неї. У цьому випадку не варто тиснути – просто одягніть її не до кінця. Наприклад, колготки можна натягнути тільки до колін, а у кофту одягнути лише руки.

Оцінюйте сили дитини адекватно

Підберіть зручний одяг. Не варто очікувати від дворічного малюка, що він зашнурує черевик. Краще замінити шнурки липучками – це прискорить процес одягання і збереже нерви малюка. Перешкодою на шляху до успіху може стати блискавка, що заїдає, слизькі атласні мотузочки або хитромудра форма ґудзиків.

Одягаємо іграшки

Пограйте в ляльок, яких можна одягати і роздягати. Дівчаткам сподобаються принцеси з різними нарядами, хлопчика можна зацікавити піратами. Моделюйте різні ситуації, для яких ляльку потрібно переодягнути.

Одягаємося весело

Грайте з малюком. Нехай ноги стануть вагонами, які заїжджають в штанини-тунелі, а голова – аеродромом, на яку сідає шапка-літак. Дівчаток іноді взагалі не змусиш відійти від дзеркала – маленькі модниці люблять одягати мамині наряди. Одягайтеся разом з малюком. Можна влаштувати веселі змагання, в яких однозначно переможе ваш малюк.

Допомагаємо зі сторонами

Зорієнтуйте малюка. Щоб він легко відрізнив передню частину штанів від задньої, нашийте спереду веселу аплікацію або кишеню.

Одягаємося модно

Запропонуйте одяг на вибір. Те, наскільки теплим буде светр, вирішувати вам, а ось колір малюк може вибрати самостійно. Це навчить його підбирати речі і одягатися зі смаком. Похваліть, якщо дитинa правильно підібрала одяг.

Діти вчаться швидше в групі дитячого садка

У дитячому садку діти дуже швидко вчаться одягатися самі. Якщо ваш малюк ніяк не хоче вдома проявити самостійність, в садку він швидко цього навчиться. Колективне почуття творить чудо!

Розвиваємо ручки

Зашнуровувати черевики крихітку навчать спеціальні шнурівки для розвитку дрібної моторики – зазвичай там широкі отвори і товсті шнурки, на яких малюк може потренуватися. Застібати ґудзики малюка можна навчити за допомогою його улюблених іграшок – наприклад, у зайчика можуть бути вушка на ґудзиках, які можна відстебнути.

Комфорт насамперед

Одяг повинен бути зручним і м’яким. Малюк може відмовитися одягатися сам тому, що светр здається йому колючим, а гумка штанів боляче впивається в живіт. Підберіть відповідний одяг або розпитайте дитину, чи зручний їй цей одяг.


Немає коментарів:

Дописати коментар